جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره جاودان


وبلاگ جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران ، با هدف اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی ، قضایی ، فعلا بصورت موقت جایگزین سایت دائمی جاودان شده است. این وبلاگ در نظر دارد محل تبادل نظر همکاران، انتقال تجارب صنفی و درمیان گذاشتن دردهای مشترک باشد تا در پرتو همدلی حاصل از اشتراک در آراء و نظرات کاربران، بهترین مسیر پیشرفت و تعالی کشور - که یک جلوه آن استقلال نهاد وکالت است - به روی ملتمان گشوده شود.

مدیر وبلاگ : علی رضا وجدانی آرام
اخبار ومقالات جاودان
مصاحبه نامزدهای بیست و هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای مرکز
مصاحبه با جناب آقای اسماعیل سلوکی وکیل دادگستری


مصاحبه بیست و ششم
1 -جناب آقای سلوکی با تشکر از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید، ابتدا با معرفی خود، خلاصه­ ای از سوابق علمی، عملی و صنفی خود را بیان فرمایید؟

اینجانب اسماعیل سلوکی کوچکترین عضو از خانواده بزرگ وکلای ایثارگرِ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشم. مقطع کارشناسی را درسال 1377، در دانشکده حقوق دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران مرکزی به پایان رساندم. ازسال 1380 درحرفه شریف و پرافتخار وکالت دادگستری مشغول به فعالیت هستم. از آنجایی که قائل به تخصصی بودن وکالت می باشم، تخصصاً در پرونده های خانوادگی فعالیت دارم. درحال حاضر، در مقطع کارشناسی ارشد گرایش جزا و جرم شناسی دانشکده حقوق دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران مرکزی مشغول به ادامه تحصیل می باشم.2- مهمترین نقیصه موجود در مدیریت کانون را در کجا می­ دانید و اگر به عضویت هیات مدیره کانون انتخاب شوید اولین اقدامی را که برای حفظ شان و جایگاه وکیل دادگستری انجام خواهید داد چیست؟

بنظر بنده مهمترین نقیصه درمدیریت کانون، چه در این دوره و چه در ادوار گذشته، فاصله گرفتن هیئت مدیره کانون و به تبع آنها وکلاء، از اهداف و سیاست های کلی نظام بوده، که البته امروز، به وضوح شاهد آثار و نتایج این نقیصه هستیم.درصورتی که مورد اعتماد وکلا و همکاران قرارگیرم، اول ـ سعی در اصلاح روش مدیریت کانون، از نگرش ملاحظات فردی و حفظ منافع شخصی، به ملاحظات جمعی و حرکت در جهت حفظ منافع عمومی، خواهم نمود. دوم ـ سعی در تلطیف روابط فی مابین کانون و ارکان حاکمیتی نظام بالأخص قوه قضاییه خواهم نمود.3-کانون وکلا چگونه می تواند در زمینه ارتقاء شان و منزلت اجتماعی وکلا ایفای نقش نماید؟

به گذشته خودمان رجوع کنیم، ببینیم چه اعمالی را نباید انجام می دادیم، که دادیم؟ و چه اعمالی را باید انجام می دادیم، که ندادیم؟. چه اشخاصی را نباید برای مدیریت کانون انتخاب می کردیم، که کردیم؟ و چه اشخاصی را باید انتخاب می کردیم، که نکردیم؟. شأن و منزلت وکلا درگرو این بایدها و نبایدهاست. سعی در جبران مافات کنیم؛ شاید بتوانیم شأن و منزلت ازدست رفته مان را بدست بیاوریم.


4- جایگاه فعلی وکلا در نزد افکار عمومی را تا چه اندازه متاثر از عملکرد همکاران خود می دانید و مهمترین عامل رشد و ارتقاء اجتماعی وکلا را در چه می دانید؟

یه مَثَلِ قدیمی می گه "از دل برود، هرآنکه از دیده برفت". مردم عموماً آن چیزهایی را قبول می کنند، که می بینند. سالهاست که مردم، وکلا را به عنوان یک صنف عظیم، منسجم و تأثیرگذار بر افکارعمومی و حتی تأثیرگذار بر جریانات سیاسی، درکنار خودشان ندیده اند. ما سالهاست که راه انزوا را پیشه کرده ایم. در مناسبتهای مختلف، اعم از مناسبات اجتماعی و حتی سیاسی، جای وکلا درکنار مردم خالی بوده. یادم میاد، روزی به عزیزی در هیئت مدیره قبلی، گفتم "در یه گوشه ای از این دنیا(فلسطین)، عده ای زن و کودک، بدون هیچ گناهی، در محاصره اقتصادی قرار گرفته و مظلومانه کشته میشوند؛ ازآنجاییکه وظیفه ما دفاع از حق مظلوم است، بیایید به نمایندگی از طرف وکلا و در اعتراض به این عمل غیرانسانی، که البته نقض فاحش قوانین حقوق بشری و نقض کنوانسیونهای بین المللی هم هست، بیانیه ای صادر کنیم و حتی با اطلاع رسانی به وکلاء به صف معترضین و مجتمعین، بپیوندیم تا از این طریق و قرار گرفتن درکنار آحاد مردم ما هم سهمی در حرکتهای اینچنینی داشته باشیم. فرمودند: "ما در مسائل سیاسی دخالت نمی کنیم". انصافاً، اعتراض به این اقدام ضدبشری، آنهم درقالب یک بیانیه، ورود در یک امر سیاسی بود؟. برفرض هم که بود، آیا عملی نادرست و غیرانسانی بود؟!. اگر بخواهیم شأن و منزلت اجتماعی خودمان را بدست بیاوریم، باید بیشتر درکنار مردم ومسئولین دیده بشویم.


5-رئوس برنامه ­هایی که برای رشد و پویایی جامعه وکالت و حفظ استقلال کانون درنظر دارید بیان فرمایید؟

این حفظ استقلال هم، چه دکانی!! شده برای عده ای. سالهاست از این نمد استقلال و حفظ آن، کلاه ها برای خودشان دوخته اند. بنظرم، درحال حاضر و در وضعیت موجود، که البته این وضعیت، حاصل بی تدبیری و بی سیاستی برخی مدیران مجموعه وکالت است، بهتر بود می پرسیدید "رئوس برنامه ها، برای حفظ کانون"؟. باعث تأسف است که در هر دوره که نزدیک به جریان انتخابات می شویم، هرکدام از کاندیداهای محترم طوماری از رئوس برنامه های انتخاباتی خودشان را برای به پای صندوق کشاندن وکلایی که بی شائبه از نخبگان جامعه هستند، اعلام می کنند. همین حالا که درحال نگارش پاسخهایتان هستم، پیامی برایم آمد که "از 40 عنوان اهداف و برنامه های فلان کاندیدا در فلان سایت دیدن فرمایید"!؟. شما بفرمایید، در یک دوره 2 ساله هیئت مدیره، که قریب 6 ماه آن، به اختلاف برسر انتخاب رئیس و دادستان و رئیس معاضدت و انتخاب دوستان برای ورود در کمیسیونهای کانون و... می گذرد، 6 ماه آخر آن هم، بدلیل تب ورود به انتخابات بعدی، عملاً کار مؤثری انجام نمی شود؛ انصافاً، با این وصف، طی یکسال چند هدف را می توان پیگیری کرد و به نتیجه رساند؟. 40 تا!؟ من که باور نمی کنم. مگر یک نفر چقدر توانایی دارد؟ اونوقت می گوییم چرا وکلا پای صندوق رأی نمی آیند. همکاران محترم، وکلا می فهمند. وکلا اگر صداقت ببینند، بدون دعوت به شام و صرف چلوکباب و از این قبیل دعوتها هم، پای صندوق رأی می آیند. مگر همین شعار حفظ استقلال، در انتخابات دوره قبل و قبل و ماقبل هم نبود؟ پس چی شد این حفظ استقلال وکلا؟ دیگه هیچ دغدغه ای از این بابت نداریم؟. چی شد دفاع از شأن و منزلت وکلا در دستگاه قضایی؟ دیگه موردتفتیش بدنی و توهین قرارنمی گیریم؟. اشتغال وکلای جوان به کجا رسید؟ دیگه هیچ وکیل جوان بیکاری نداریم و هیچکدامشان دغدغه نان ندارند؟. چند نفر از وکلا به غیراز اونهایی که اسامیشون داخل لیست گروهها و تشکلها و جمعیتها بود، به کمیسیونها ورود کردند؟.در دوره قبل، کاندیدایی که بنده شخصاً احترام زیادی برای ایشان قائل هستم، درنهایت مورد اعتماد وکلا قرار گرفتند و به هیئت مدیره هم راه پیدا کردند؛ یه روزی با پیگیری و دعوت دوستان بنده، وزیر محترم دادگستری وقت، به کانون تشریف آوردند، تا هم دیداری با اعضاء هیئت مدیره داشته باشند و هم مشکلات و خواسته های وکلا را بشنوند. آن عضو محترم هیئت مدیره، بوکالت از وکلاء مهمترین مشکل را اینچنین مطرح کرد که: آقای وزیر، لطفاً با قوه قضاییه تعاملی بفرمایید تا در زمان ورود به محاکم جیب وکلا را نگردند!! واقعاً، بزرگترین دغدغه وکلا بعداز حفظ استقلال که بدواً موردتعامل قرارگرفت، این مورد بود؟ اگر این مورد بود، نتیجه چی شد؟ دیگه جیبهامون را نمی گردن؟. همانطور که قبلاً هم گفتم، درصورتی که اعتماد وکلا و همکاران را بدست بیاورم، تنها برنامه ای که تمام توان و نیروی خود را برای رسیدن به آن مصروف خواهم نمود، سعی در تلطیف روابط فی مابین کانون و ارکان حاکمیتی نظام، بالأخص قوه قضاییه خواهد بود. قطعاً، اگر در این راستا توفیقی حاصل گردد، بسیاری از مشکلات کانون و وکلاء بطور خودکار والبته؛ بدون هیچگونه شعاری، حل و فصل می گردد.


6-همانطور که می دانید یکی از ظرفیت های ایجاد شده در پرتو هر انتخاباتی، انعکاس مطالبات جامعه و بیان دیدگاه های اعضاء، به مدیران آن جامعه است. به این ترتیب، حتی نامزدهایی هم که انتخاب نمی شوند، با بیان دیدگاه ها و برنامه های خود، توجه مدیران بعدی را به پیشنهادات خود جلب می کنند و درعمل، ممکن است ابتکار سازنده ای از جانب فردی مطرح گردد، که رای اکثریت را نیاورده، ولی پیشنهاد او مورد توجه مدیران برگزیده قرار گیرد. براین اساس؛ چه اشکالی دارد که انتظارات حداکثری از جانب نامزدها مطرح شود؟

بنظربنده هیچ اشکالی نداره، اما نه در غالب وعده و وعید انتخاباتی. در هر انتخاباتی، همیشه باید اصل را بر این بگذاریم که هر کاندیدایی شانس برنده شدن در آن انتخابات را دارد. پس اخلاق حکم می کند، وعده هایی را بدهد که شخصاً توان انجام آنها را دارد و یا عملاً انجام شدنی باشد. خوب، اگر رأی اکثریت را هم نیاورد، حداقل می تواند بدنبال احقاق حقوق همان اقلیتی که به او اعتماد کرده اند؛ و بعنوان وکیل خود به او رأی داده اند،آن مواردی که بنظرش مطالبات جامعه وکالت می باشد را در غالب یک طرح پیشنهادی به هیئت مدیره ارائه نموده و شخصاً پیگیر اجرایی شدن آن بشود. بنده، در دوره قبل هم کاندیدای انتخابات بودم. هرچند که رأی اکثریت را نیاوردم؛ اما نه فقط برای آن میزان رأیی که به بنده اعتماد کردند، بلکه برای اعتلای نام کانون و حفظ شأن و منزلت وکالت هرآنچه در توان داشتم انجام دادم.متأسفانه،بعد از پایان انتخابات، تمامی کاندیداها عرصه را خالی و هرکدام سرکارخودشان می روند تا انتخابات بعدی و این بنظربنده اشتباه است.   


7-نحوه تعامل کانون وکلا با نهادهای حکومتی و قوای سه گانه باید چگونه باشد؟

بر مبنای یک ارتباط کاملاً نزدیک برپایه اعتماد متقابل.


8-باتوجه به درپیش بودن تصویب لایحه جامع وکالت دادگستری، چنانچه می­ دانید برخی از همکاران را عقیده بر این است که وکلای دادگستری و کانون وکلا باید از هرگونه مداخله و ایفای نقش در تدوین و تصویب  آن احتراز نمایند تا نقایص احتمالی آن به حساب وکلا نوشته نشود. این عقیده را تا چه اندازه در راستای حفظ استقلال کانون موثر می دانید؟

بنظربنده ورود نکردن در مسئله، با همین شعار حفظ استقلال منافات دارد. همین عده از همکاران که شعار دفاع از استقلال را سر می دهند و امروز مدعی هستند که با تصویب لایحه پیشنهادی قوه قضاییه استقلال کانون ازبین می رود، بفرمایند اگر در مسئله ورود نکنیم چگونه می خواهیم از استقلال کانون دفاع کنیم؟ مگر نه اینکه در دولت قبلی هم این آقایان همین حرفها را می زدند؟. اما دیدیم که با ورود نمایندگانی از کانون، لایحه پیشنهادی قوه قضاییه تعدیل شد؛ به نحوی که خود آقایان هم بعداً اظهار رضایت می کردند. اینجانب هیچگونه اعتقادی به کنار ایستادن و تماشا کردن، آنهم با این توجیه که نقایص احتمالی لایحه را در آینده به حساب وکلاء می نویسند، ندارم. سئوال بنده از آن دسته همکاران، این است که اگر برای دست یازیدن به آنچه که حق خود می دانیم، تلاش و ایستادگی نکنیم، آیندگان به حساب ما چه می نویسند؟ ما خود آیندگان مرحوم مصدق هستیم. اگر اوهم درآن روزگار کنارمی ایستاد، با این توجیه که نقایص احتمالی را به حساب او ننویسند، امروز ما از او چگونه یاد می کردیم؟


9-یکی از د­ل­ مشغولی­ های وکلا این است که در زمان انتخابات هیات مدیره شعارهای زیبایی از طرف نامزدها داده می­ شود. اما غالبا بعداز انتخابات، به این بهانه که وعده­ های داده شده در هیات مدیره رای نمی آورد به فراموشی سپرده می شوند و از اجرای آنها خبری نیست. شما چه ضمانت اجرایی برای عملی شدن شعارهای انتخاباتی خود درنظر گرفته اید؟

با این وصف بهتر آن است که از همین ابتدای کار وعده هایی را بدهیم که اولاً ـ شخصاً توان انجام آنها را داشته باشیم.  ثانیاً ـ بطورکلی انجام شدنی باشد. مثلاً همین شعار"استفاده از وکلا در کمیسیونها وارکان کانون" که عموم کاندیداهای معزز سر می دهند .عده ای از وکلا باهمین شعارپای صندوق رأی می آیند ، با این امید که بعد از انتخابات، آنها هم با به عضویت درآمدن کمیسیونها، سهمی دراداره کانون داشته باشند. به همین دلیل، بعد از انتخابات و در زمان انتخاب اعضای کمیسیونها، تقاضاهای زیادی از طرف وکلا به هیئت مدیره می رسد. اما؛ آیا به این درخواستها توجهی می شود؟ با یک نگاه ساده به ترکیب و اعضای کمیسیونها در ادوارگذشته، قطعاً به جواب این سئوال خواهید رسید. تقاضاهای وکلا جای خودشان را به لیست های ارائه شده از طرف تشکلها و گروهها می دهند و اعضای کمیسیونها ازبین همان لیستها انتخاب می شوند . وقتی بنده توان محقق نمودن چنین شعاری (استفاده از وکلا در کمیسیونها وارکان کانون) را ندارم و ازطرفی؛ با عنایت به رویه حاکم در انتخاب اعضاء کمیسیونها، این شعار بطورکلی انجام شدنی نیست، چرا باید چنین شعارهایی را بدهم؟بنده شرافتم را تضمین هدفی که قبلاً بدان اشاره نمودم قرارمی دهم و سوگند می خورم که هرآنچه در توان دارم، برای نیل به آن هدف هزینه نمایم .    


10- نقش و جایگاه کدامیک از نهادها و کمیسیون­ های کانون را در جهت حفظ حقوق و تضمین جایگاه وکلای دادگستری موثرتر می­ دانید؟

اجازه بفرمایید به این سئوال درآینده پاسخ بدهم . 11- تا چه اندازه با تشکلهای صنفی موجود در کانون وکلا آشنا هستید؟ ارزیابی خود را از عملکرد گذشته این تشکلها در جهت ارتقاء جایگاه نهاد وکالت در جامعه، حفظ استقلال و نظارت بر مدیریت کانون داشته ­اند بیان فرمایید.

بنده هیچگونه ارتباط و یا عضویت در تشکلهای صنفی ندارم. دلیل آنهم اینکه، معتقدم وقتی عضو یک تشکل، گروه و یا جریان خاص باشید و برای ورود به هیئت مدیره مورد حمایت آنها قراربگیرید، بعداز موفقیت و پیروزی در انتخابات می بایست در جهت حفظ منافع آن گروه که معمولاً در اقلیت هم می باشند، حرکت کنید. والبته؛ مدافع خواستگاههای آن گروه خاص باشید؛ واین یعنی، نادیده گرفتن منافع وخواستگاههای عموم وکلاء. به عبارتی باید منافع عمومی را فدای منافع گروهی کنید. و این قطعاً کار ناپسند و غیراخلاقی ای است.همانطورکه گفتم، معمولاً هرگروه و یاتشکلی بدواً به فکر حفظ منافع گروهی وتشکیلاتی خودشان هستندوبعداً به فکرحفظ منافع عمومی وجمعی . اینکه ،شخص مورد نظر آنها رئیس بشود، شخص مورد نظر آنها نائب رئیس اول بشود، شخص مورد نظر آنها نائب رئیس دوم بشود، شخص مورد نظر آنها دادستان بشود و ... بنده فکر نمی کنم اینگونه افکار و جریانها در هرنهادی که نهادینه گردد، کمکی برای ارتقاء آن نهاد باشد بلأخص نهاد وکالت . البته بعید می دانم که گروهها وتشکلهای فعال درکانون نیز از گزند اینگونه مسائل مصون مانده باشند . که اگرغیر از این بود، ما الان می بایست هم شأن و منزلت اجتماعی می داشتیم وهم استقلال به معنای اخص کلمه.


12-با این حساب، ارزیابی خود از وجود تشکلهای صنفی وکلا را بیان فرمایید. آیا در مجموع وجود آنها را برای جامعه وکلا مفید می دانید یا مضر؟  بعبارت دیگر؛ یکی از کارکردهای تشکلهای صنفی(مانند احزاب، در زندگی سیاسی)، فراهم نمودن زمینه و بستر لازم برای شناسایی، پرورش و معرفی نیروهای مستعد و کارآمد، جهت مدیریت امور جامعه ای است که عضو آن می باشند(که دراختیار گذاشتن ظرفیت سایت جاودان برای انتشار افکار شما نیز، یکی از مصادیق آن است). بنابراین؛ معرفی اعضا و هوادارن تشکلها، بر این فرضیه استوار است که، افراد معرفی شده از جانب آنها واجد صلاحیت برای تصدی جایگاه مورد نظر می باشند. اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد، (در زندگی صنعتی و شهری، که روابط انسانی را پیچیده و شناخت افراد را مشکل کرده است)رای دهندگان، چگونه خواهند توانست به انتخاب اصلح مبادرت نمایند؟   

درمجموع اگر تشکلها، فارغ از نگرشهای فردی و گروهی باشند و درجهت منافع عمومی، آنهم بدون هیچگونه ملاحظه ای گام بردارند، البته که وجود آنها مفید و ثمربخش است. لکن، اگر بدنبال آنچه که فوقاً بدانها اشاره نمودم باشند، قطعاً نه تنها وجود آنها مفید فایده نیست؛ بلکه وجودشان تأثیری مخرب به همراه خواهد داشت.بله، فراهم نمودن زمینه و بستر لازم برای شناسایی، پرورش و شناساندن نیروهای مستعد و کارآمد به رأی دهندگانی که هیچگونه شناختی از کاندیداها ندارند، کاری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، اما مشکل قضییه از آنجایی شروع می شود که همین گروهها و تشکلهایی که تا دیروز فقط به دنبال معرفی و شناساندن نیروهای مستعد بودند، پس ازپیروزی آن نیروها در انتخابات، از اینجا به بعد بدنبال برآورده شدن خواسته هایشان توسط آن افراد هستند. و اینجاست که تمام آن اقداماتی که بدواً عرض کردم دارای ارزش و تقدیره، حالا دیگه فاقد ارزش و قابل انتقاد می شود.  


13- درپایان؛ چنانچه مطلب قابل ذکری دارید بیان فرمایید.

درپایان؛ ضمن دعوت از تمامی وکلاء وهمکاران معزز، بالأخص خانواده بزرگ وکلای ایثارگر جهت حضور در انتخابات پیش رو، تقاضا دارم با حضور حداکثری و منسجم خودشان در انتخابات و با آگاهی و شناخت کامل از کاندیداهای مورد نظر، بهترین و شایسته ترین افراد را انتخاب کنند. که اگر حضور داشته باشیم و درست انتخاب نکنیم و یا حضور نداشته باشیم و غلط انتخاب کنیم، شاید این انتخابات آخرین انتخابات مستقل وکلاء باشد شاید هم نه. پس بیاییم با حضور گسترده خودمان درپای صندوق رأی، قدرتی که سالها بالقوه بوده را به فعلیت درآوریم و کسانی را انتخاب کنیم که قطعاً در حفظ کانون، استقلال وکیل و ارتقاء شأن و منزلت وکالت مؤثر باشند و حواسمان باشد، نگذاریم کسانی انتخاب شوند که بودن یا نبودن کانون هیچ تفاوتی برای آنها ندارد و شعار حفظ استقلال و... ویترینی برای انتخابات و حضور در هیئت مدیره کانون برای بدست آوردن نام و نانی بیشتر است.

تهیه و تنظیم  : نرگس کرمی

نوع مطلب : مصاحبه، 
برچسب ها : مصاحبه نامزدهای بیست و هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای مرکز،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 18 اسفند 1392 10:15 ب.ظ
خانم کرمی متاسفم که اینگونه نظرات بی محتوا و توهین به اشخاص را متنشر می کنید.به نظرتان با این کار آزادی بیان و نظر راه انداخته اید در صورتی که افرادی بی هویت و بی نام و نشان به خود اجازه می دهند که هر خزعبلی را بیان کرده و شما هم منتشر می کنید از شما و جاودان بعید است که توهین به افراد را به راحتی منتشر می کند. چه دلیلی دارد نظرات افراد بی هویتی چون علی ، رشید، محمد و غیره منتشر شوند اینها که جز تخریب و افکار فرسوده هدفی نداشته و ندارند. شما چرا خانم کرمی؟؟؟ متاسفام
علی رضا وجدانی آرام همانطور که قبلا هم اعلام داشته ایم، معیار مورد نظر این رسانه جهت عدم انتشار مطالب، صرفا توهین و افترا به فرد مشخص می باشد. بنابراین؛ هرگونه انتقاد - حتی ناوارد - یا سخنی که به نظر بعضی درشت می آید را نیز منشر می کنیم و معتقدیم فایده چنین کاری، اطلاع و آگاهی مخاطبان و کاربران محترم ،از وجود چنین افکاری در جامعه است.
یکشنبه 18 اسفند 1392 10:12 ب.ظ
آقای علی شما بهتر است ابتدا دیکته تان را اصلاح کنید سپس نظر بگذارید فردی که هنوز از نظر نوشتاری نمی تواند کلمات را درست بنویسد نباید نظر دهد. می خواهی درست است نه میخای
یکشنبه 18 اسفند 1392 04:26 ب.ظ
عضو محترم جاودان - که شک دارم عضو جاودان باشی - یعنی میخای بگی اگه کسی جزو خانواده ایثارگرا نباشه نمیتونه وارد کانون بشه؟ و به عبارت دیگه میخای بگی تمام اعضای فعلی کانون از خانواده ایثارگراند.اگه اینطور بود که خوب بود. اگه اینطور بود که کانون الآن با گرفتاریهای لایحه جامع مواجه نبود.
یکشنبه 18 اسفند 1392 04:01 ب.ظ
بادیدگاه وکیل کاملا موافقم هدفتان از کاندید شدن جه بوده و اگر جز خانواده ایثارگر طبق نوشته خود نبودبد آیا الان اصلا وکیل بودید؟با چقدر سهمیه ایثارگری پا به کانون گذاشتید؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 18 اسفند 1392 12:53 ق.ظ
خبرنگار در سوال 10 پرسیدهنقش و جایگاه کدامیک از نهادها و کمیسیون­ های کانون را در جهت حفظ حقوق و تضمین جایگاه وکلای دادگستری موثرتر می­ دانید؟
جواب داده
اجازه بفرمایید به این سئوال درآینده پاسخ بدهم . در کدام آینده میشه بفرمایید؟ جز مطرح کردن خود چه هدفی داشتید از کاندید شدن؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران محفوظ است

ابزار هدایت به بالای صفحه

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو