جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره جاودان


وبلاگ جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران ، با هدف اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی ، قضایی ، فعلا بصورت موقت جایگزین سایت دائمی جاودان شده است. این وبلاگ در نظر دارد محل تبادل نظر همکاران، انتقال تجارب صنفی و درمیان گذاشتن دردهای مشترک باشد تا در پرتو همدلی حاصل از اشتراک در آراء و نظرات کاربران، بهترین مسیر پیشرفت و تعالی کشور - که یک جلوه آن استقلال نهاد وکالت است - به روی ملتمان گشوده شود.

مدیر وبلاگ : علی رضا وجدانی آرام
اخبار ومقالات جاودان

اولین مصاحبه با اعضای هیات مدیره دوره بیست و هشتم کانون وکلای دادگستری مرکز
این مصاحبه در روز جمعه 92/12/23 دقایقی قبل از اعلام نهایی نتیجه آرا توسط خانم زینب حبیب نژاد با آن عده از کاندیداهایی که در کانون حضور داشتند، انجام شده است. به دلیل شلوغی فوق العاده و سروصدای زیاد محل انجام مصاحبه ها، بعضی از جملات ناقص و نامفهوم بوده که ممکن است ابهاماتی در درک مفاهیم و اشتباهات مختصری در پیاده کردن آن وجود داشته باشد؛ که جاودان حاضر است چنانچه اصلاحیه یا توضیحی از سوی مصاحبه شوندگان  ارسال شود، در این وبگاه درج کند.جناب آقای دکتر محمد نبی:

تازه شروع به کار است. دوستان احساس نکنند انتخاب شده اند و کار تمام است.

مسئولیت سنگینی است. تا تحویل مدیریت با داشتن برنامه و همکاری و همدلی و تبدیل رقابت به رفاقت باید ادامه دهیم. جز این راه نجاتی نیست.

جناب آقای دکتر نجفی توانا:

تحول در ساختار کانون و برنامه ریزی در راستای تعامل با ۳ قوه حفظ  و تقویت کانون و ارتقای شان وکالت و  حمایت از معیشت وکلا با ابزار جلب مشارکت وکلا و جلب مشارکت دولت.

جناب آقای دکتر مالکی:

بحث اول، استمرار برنامه ریزی هایی است که در دوره های 25و26 داشتم؛ در بخش آموزش و پژوهش داخلی و بین المللی. انشا الله سعی خواهم کرد آن برنامه هایی که بخشی از آن اجرا شده، از جمله: به ظرفیت رساندن مرکز علمی کاربردی، واقعی شدن کارگاه های آموزشی و تشکیل دوره های تخصصی برای وکلای دادگستری و از همه مهم تر دفع خطر لایحه جامه وکالت را از طریق دفاع علمی از مبانی استقلال کانون وکلا و حضور قدرتمند و توام با عزت در ارکان تصمیم گیری کشور و تفهیم معایب و مضرات لایحه برای کشور ر در بعد  داخلی و بین المللی و در نهایت آسیب شناسی مشارکت پایین همکاران در انتخابات و تمهید راه کار مناسب در بحث افزایش مشارکت.

جناب آقای دکتر امینی:

اعتقاد من این است که با شروع عنوانی به نام ائتلاف بنای نفاق را گذاشتند. برخی به صلاح رفتار نکردند.

 من این پیش بینی را دارم  که انتخاب ریاست هیات مدیره زود تر از پروسه دوره قبل تمام نخواهد شد.

من به دوستان پیشنهاد دادم که اتحاد داشته باشیم.

با توجه به معرفی شخصیت های این هیات مدیره مثل : آقای مصباح ، آقای فرض پور و سایر عزیزان پیش بینی یک مدیریت عقلانی را دارم.

درست است  که در دوره قبل شروع دموکراسی را داشتیم و این شروع بسیار برای هیات مدیره خوب بود. ولی از معمرین انتظار دارم که نقش معمر را ایفا کنند و با جوانان رو راست باشند . من تمام تلاشم این است که این مسائل را پشت پرده نگه نماند و در یک فضای آزاد و در صحن هیات مدیره بکشانم ولی چون نگاهم وحدت است.

جناب آقای دکتر مصباح:

صحبتم با همه همکاران عزیز و همه کسانی که افتخار راهیابی و عضویت در هیات مدیره کانون را پیدا کرده اند این است که بحث های مبارزات انتخاباتی و فعالیت ها و گروه بندی هایی که انجام شده و این وضعیت گذشته را فقط و فقط به عنوان تاکتیک انتخاباتی تلقی کنند حال که وارد اتاق هیات مدیره شده اند خود را منتخب تک تک وکلا و گروه ها بشناسند و فقط و فقط در این مقطع مهم زمانی که مخالفان استقلال کانون وکلا دنبال فرصتی برای ضربه زدن به کانون می باشند  فقط به منافع کانون و به حفظ استقلال آن و حیثیت بیرونی کانون در جامعه فکر کنند. در ضمن من هنوز خودم را جوان می دانم. من با توجه به این که یک وکیل فرا گروه هستم و هیچ نوع وابستگی به هیچ یک از گروهها ندارم به همین دلیل هم موافق و مخلف هیچ یک از گروهها نیستم از تک تک همکاران توقع و انتظار دارم که کاری نکنند که مشابه دوره ی قبلی زمان زیادی را برای تعیین ترکیب هیات رئیسه و مسئولان ارکان کانون تلف شود. در این ائتلاف همیشه صحبت من این بوده که اتحاد وکلا از راه ائتلاف می گذرد. همان طور که در بین گروه های عضو ائتلاف گروه هایی دیده می شوند که در گذشته رو در روی هم بوده اند ولی امروز دست همکاری به هم داده اند. امیدوارم که گروه های روبرو امروز، فردا با یکدیگر متحد شوند تا اتحاد همگانی وکلا و یک کلامی و یک صدا در داخل هیات مدیره شنیده شود. 

جناب آقای دکتر کامیار:

افرادی که انتخاب شده اند خوشبختانه دارای زبان مشترک هستند و هرگز مشکل حادی پیش نخواهد آمد.

جناب آقای سمامی:

برای من مهم عقیده اشخاص است. هرگز گروهی کار نمی کنم. تحت هیچ شرایطی مدیون هیچ گروهی نیستم و از هیچ تشکل خاصی حمایت نمی کنم. مهم برای من ایده ها است هر ایده ای که نفع وکلا را در بر داشته باشد. 

کار تخصصی روی کمیسیونها نشده راجع به ترکیب کمیسیونها مطمئنا اصلح ترین ها  مد نظر من است.

جناب آقای دکتر کریمی:

برای رفع مشکل انتخاب ریاست هیات مدیره بهترین راه حل اصلاح قانون و تغییر عددی اعضای هیات مدیره به عدد فرد است. اما اکنون برای باید پناه آورد به راه کارهای  مقطعی. می توان به شکل های مختلفی نشان داده شود. دست کشیدن از آرمان ها و کنار آمدن . از گذشته درس گرفتیم و تجربه چراغ راه آینده است . مجبور هستیم از آرمان ها  کنار بیاییم ، تا بتوان کار کرد.

جناب آقای دکتر شهبازی نیا:

افرادی که انتخاب شده اند باید دلشان برای کانون بسوزد. اول کانون بعد گروهتان. کارایی هیات مدیره ۲۷ نسبت به دوره های قبل بیشتر بوده. یکی اینکه اگر لایحه جامع در هیات مدیره های قبلی بود با همان شکل نا مطلوب تصویب می شد اما این هیات مدیره جلوی ضرر را گرفت. دیگر کارهای هیات مدیره قبل سرو سامان دادن به موضوع نقل و انتقالات، امور بازنشستگی وکلا، اداره معاضدت بود. با این حال ممکن است توقع زیاد بوده باشد و تامین نشده باشد. در مورد جلب بیشتر همکاری همکاران در روز رای گیری روش رای گیری باید اصلاح شود و نیز زمان انتخابات عوض شود. موکول به آخر سال و زمان مسافرت همکاران نشود.

 

با تشکر  و سپاس از سرکار خانم زینب حبیب نژاد


نوع مطلب : مصاحبه، 
برچسب ها : اولین مصاحبه با اعضای هیات مدیره دوره بیست و هشتم کانون وکلای دادگستری مرکز،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 فروردین 1393 03:41 ب.ظ
سلام خدمت دو همکار محترم
ممنون از امعان نظرتان
سه شنبه 26 فروردین 1393 09:36 ب.ظ
از خانم حبیب نژاد باید تشکر کرد که زحمت این مصاحبه را تقبل کرده است. برای ایشان در وبلاگ وکلای ملت هم کامنتی گذاشته ام که پیشنهاد می کنم آن را هم بخوانید.
یکشنبه 24 فروردین 1393 11:32 ب.ظ
خیلی جالب بود چرا تا حالا توی سایتتون بار گذاری نکرده بودید؟
به هر حال ممنونیم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران محفوظ است

ابزار هدایت به بالای صفحه

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو