جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره جاودان


وبلاگ جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران ، با هدف اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی ، قضایی ، فعلا بصورت موقت جایگزین سایت دائمی جاودان شده است. این وبلاگ در نظر دارد محل تبادل نظر همکاران، انتقال تجارب صنفی و درمیان گذاشتن دردهای مشترک باشد تا در پرتو همدلی حاصل از اشتراک در آراء و نظرات کاربران، بهترین مسیر پیشرفت و تعالی کشور - که یک جلوه آن استقلال نهاد وکالت است - به روی ملتمان گشوده شود.

مدیر وبلاگ : علی رضا وجدانی آرام
اخبار ومقالات جاودان

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسه 64 هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز تاریخ 93/10/23

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسه 64 هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکزبه تاریخ : 23/10/93

شروع جلسه : ساعت 9/15         پایان جلسه : ساعت 15/20

غایبین : آقایان کریمی-شهبازی نیا- سمامی(به علت برنامه کلاسی دانشگاه)

پس از تلاوت کلام اله مجید صورتجلسه قبل قرائت و آنگاه برخی اعضا نطق پیش از دستور ایرادکردند:

کامیار: امروز در دستور جلسه. بررسی آئین نامه کمیسیون روابط عمومی و هفته دیگر آئین نامه پیشنهادی کمیسیون حمایت استاین که کمیسیون ما ماه ها درگیر بررسی و اصلاح و تصویب آئین نامه باشند خوب نیست و از آن مهمتر این است که باید در تمام کمیسیون های کانون یک آئین نامه متحدالشکل وجود داشته باشد و النهایه در موارد خاص موادی برای هر کمیسیون اضافه شود. طی چند روز گذشته شنیده شد عکسی که از همکارمان در هیأت مدیره ارائه شده با عکسی که ایشان همراه با کاریکاتور انتقادی گذاشته بود، متفاوت بوده و از محل دیگری که جنبه شخصی داشته برداشته شده و به جای عکس وی در فضای صنفی تلقی شده است از آنجا که این عکس در اقناع اعضای هیأت مدیره برای موافقت با دادن تذکر به ایشان مؤثر بود اگر این امر حقیقت داشته باشد جا دارد از آن همکار دلجویی شود من از آقای رئیس تقاضا دارم نسبت به صحت و سقم این مطلب تحقیق فرمایند.

نجفی توانا: راجع به خانمی که اشاره کردید به عرض می رسانم که در فضای وایبر از من یک سخنرانی گذاشتند و بعد از آن کاریکاتور را. البته هر انتقاد و توهینی را من می پذیرم باید تحمل کنیم. عکس برای اینکه ببینیم فاعل این عمل چه کسی است ارائه شد، اگر متعلق به زندگی خصوصی وی بود که در فضای چندین نفره به نمایش در نمی آمد. ظاهراً عکس در فضایی بوده که همه امکان دسترسی داشته اند. و آن کاریکاتور همراه با این عکس در فضای مجازی بوده است. این تصمیم گرفته شد که در دادسرا تعقیب شود که من صلاحندانستم از دکتر محمدنبی خواهش کردم با ایشان صحبت کنند تذکر پدرانه بدهند که اینگونه هم شد. ایشان با ادب و تواضع گفت اشتباه کردم عذرخواهی کرد و گفت نظر من، شما یا هیأت مدیره نبود و من هم به ایشان توصیه کردم تحت تأثیر افراد یا جناح ها قرار نگیرد. اینکه سخنرانی من را در مورد آزادی اطلاعات بگذارند و بعد هم آن کاریکاتور را این قشنگ نیست من از شخص خودم گذشتم و دنبال سرزنش یا تعقیب نیستم به کسانی که از این فضا می خواهند بهره برداری کنند پیام می دهم دنبال این مطالب نروند اولاً مؤثر نیست ثانیاً جز به خطر انداختن نهاد وکالت و سرنوشت خودشان تأثیر دیگری ندارد. هیأت مدیره در طول این شش ماه بیشتر از چند سال کار کرده است من توصیه می کنم با این جوان ها با سعه صدر و گذشت و اغماض برخورد شود وکلا هم هر نقدی بکنند منتهی نقد مخرب نباشد و با سوء نیت نباشد. در مورد پیشنهاد شما راجع به آئین نامه متحدالشکل این خیلی پیشنهاد خوبی است از نگاه دقیق و حرفه ای شما ممنونم.

سردارزاده: در مورد عکس این خانم در فضای عمومی به شدت طرح می شود که آقای محمدنبی موضوع را طرح کرده است و بحث سر حجاب ایشان بوده است من عرض می کنم که بحث سر کاریکاتور بوده گفتند عکسی هم کهزده در شأن وکیل نیست آنچه دست به دست گشته است کاریکاتور بوده عکس هم که از فضای مجازی بوده است و برای اینکه بشناسیم که چه کسی بوده است ارائه شد. اگر این عکس از جای دیگر از پروفایل شخصی ایشان آمده است و به جای عکس اصلی ایشان اینجا گذاشته شده این لطفاً بررسی شود و اگر درست است تحت تعقیب قرار گیرد و به جامعه وکالت اعلام شودتا هیأت مدیره کمتر مورد اهانت قرار گیرد پیشنهادمی کنم به کسی مأموریت بدهید که بررسی کنند الان شبهه ای ایجاد کرده اند من برای رفع این جوسازی ها تحقیق را مطرح می کنم چون برای رفع ابهام لازم است.

احمدی لاکلایه: وقت هیأت مدیره را نباید با این مسائل تلف کنیم، تکرار مکررات است. من در مورد متقاضیان ماده 8 تقاضا دارم یک دستور خاص بگذاریم و به صدور پروانه برای این افراد اختصاص دهیم.

کاکاافشار: به آقای کامیار ایراد دارم که در بحث ها دلایل و استدلالات را ذکر نمی کنند. در بحث اساسنامه مرکز داوری من مخالفت کردم که منعکس نشده است در مورد آقای حکیمی نژاد من واقعاً شرمگینم ما تصویب کردیم صدور پروانه را و دعوت کردیم برای تحلیف ولی با یک تلفن چند ماه است که معلق است.

محمدنبی: طی روزهای اخیر صرفاً به خاطر مصلحت کانون در مقابلحملات ناجوانمردانه پاسخی ندادم اگرچه می شود پاسخ داد اما به خاطر حفظ این خیمه و ستون که مربوط به 20 هزار وکیل و کارآموز است سکوت کردم آنچه راجع به کاریکاتور بود مطرح شد و البته عکس هم در کنار آن کاریکاتور بود که دوستان به کاریکاتور توجه کردند نه عکس کنارش و این کاریکاتور علیه هیأت مدیره و ریاست آن که ستون کانون است بود. به جز دو نفر از جمله کامیار چون انعکاس متعلق به اوست و اداره می کند و جناب حامدتوسلی بقیه اینجا تصویب کردند که ایشان تعقیب شود بعد از جلسه جناب نجفی گفتند تذکر بدهیم و به دادسرا نفرستیم توسط خانم موسوی ایشان دعوت شد با ایشان مذاکره شد. آنچه درون هیأت مدیره بوده بیرون رفته پس متخلف درون خود ما است ما در تمام مسائل وکلا هنگامی که بررسی می کنیم وارد می شویم و ریز مسائل را و مسائل محرمانه و سابقه و شرایط افراد را با دقت می بینیم و بعد تصمیم می گیریم پس در اینجا ایرادی ندارد که مطرح شود چون تمام این مسائل در جلسات محرمانه بوده است خانم ... ساعت یک ربع به پنج به دفترم آمدندبه خانم موسوی گفتم شما هم باشید با این خانم صحبت کنم خانم ضرابی آمد و گفت جوان است و خانم است با من تلفنی صحبت کرده است لطفاً مواظبش باشید گفتم نگران نباشید فقط تذکر می دهم و به دادسرا نمی فرستیم به ایشان گفتم 2 ماه است پروانه گرفته ای اصلاً کانون را نمی شناسی ارگان ها و کمیسیون ها را نمی شناسیبا این وجود چگونه به خود اجازه داده اید به مجموعه هیأت مدیره این طور حمله کنید. ایشان گفت معذرت می خواهم اشتباه کردم دوستانی که با من صحبت کردند مطالبی گفتند که البته از اعلام هویت آن دوستان امتناع کرد. دکتر توانا برای سخنرانی می رفتند ایشان را صدا زدم در حضور ایشان هم عذرخواهی کرد. پدرانه ایشان را نصیحت کرد. این خیمه اگر خراب شود آن چیزی که شما جوان ها خواهید کرد بزرگترها نخواهند کرد. ایشان از دکتر نجفی توانا هم عذرخواهی کرد و رفت. متأسفانه در این مورد برخی قلم فرسایی کرده هرچه خواسته اند گفته اند من از این بی انصافی ها می گذرم انشاء اله نزد خداوند پاسخ را خواهند داد.

امینی: جناب آقای کامیار آن روز بحث در جلسه غیرعلنی بود اما چرا الان علنی گفته شد؟ عکسی را که روی همان متن بوده است آورده اند و من که اصلاً نگاه نکردم ولی شما اگر دیدید بگویید چه تعارضی وجود دارد اگر ندیدید چرا خبری را که در بیرون عده ای دامن زده اند دوباره زنده می کنید. من می خواهم این تعارض را حل کنید تا معلوم شود در عالم حقیقت چه رخ داده است؟ من از خانم ضرابی سؤال کردم با این خانم برخورد شدیدی شد؟ گفتند این خانم از من تشکر کرد. اگر دنبال سوژه می گردید بیایید من به شما سوژه های خوبی می دهم پروانه ای صادر کرده اند بدون اینکه قرائت درستی از محتویات آن بکنند سیاه را سفید کرده اند. بیایند راجع به استخدامی صحبت کنیم که مفتضح است. سیاست بازی بد است.طرح اینگونه مطالب که غالباً خلاف واقعیات مطروحه در جلسه غیرعلنی بود به منظور ایجاد تشویش و تخریب در اذهان عمومی و تقویت دروغ پردازی ها در زمان انتشار صورتجلسه و این مطالب است یک عده معدودی به دنبال بزرگ نمایی و جوسازی علیه هیأت مدیره بود و برخی از جوانان خود را مباشر نیات آنها نمودند و عده ای دیگر تصور می کنند با سوء استفاده از این منازعات می توانند جریان سومی را شکل دهند که هر دو علیه منافع کانون بوده و یا مبتنی بر بغض از این اصلاحات و مانع تراشی هست و یا مبتنی بر تفکر پوپولیستی. جالب آن است نه آن خانم شاکی و مدعی است و نه هیأت مدیره تحقیق و پرسش شد ولی به سرعت، عده ای معدود با تلاش برای نشر در حال قضاوت و سپس اجرای حکم هستند. لذا گلایه خود از عضو محترم هیأت مدیره جناب دکتر کامیار و برخی از بزرگان و آن هم با سابقه مدیریت بر کانون را اعلام می دارم.

ضرابی: آن روز که این اتفاق افتاد آن خانم با من صحبت کرد مقداری نگران بود من به دکتر محمدنبی گفتم موقعیت ایشان را به عنوان یک خانم درک می کنم اگر قرار است حل شود پدرانه حل شود. فردا همان خانم زنگ زد و تشکر کرد از وساطت من همچنین گفت این مطالبی که الان نوشته می شود کار من نیست دیشب به من زنگ زدند که شما حمایت کنید عکس خانم دست به دست شده است ولی چرخیدن عکس نبود گفتند خانم ضرابی شما که خانم هستید نگاه کنید ولی بقیه اش که تذکر حجاب بوده را من بعید می دانم.

حامدتوسلی: به من گفتند عکس آن خانم خصوصی و در فضای خصوصی بوده ولی به عنوان عمومی مطرح شده است من با امور فنی آشنا نیستم با وجودی که در فضای وایبر حضور دارم لذا گفتم برایم روشن کنیدگفتند عکس آن خانم در وایبر با آن کاریکاتور نبوده بلکه در لاین بوده که آنجا هر کس می تواند چندتا عکس داشته باشد از آنجا برداشته اند. این امر ایراد است حضرتعالی آن روشی که پیش گرفته اید که مثل پدر با این جوانان عمل شود روش خوبی است ما در قبال این جوانان وظیفه داریم.

جندقی: من گله دارم از قول من گفته شده که نسبت به این عکس گفته ام که به دادگاه برود عکس در اختیار شخصی است هرطور بخواهد می گذارد این آزاد است ولی راجع به کاریکاتور من اصرار داشتم که به دادسرا برود برای اینکه توهین شده به رئیس و سایر اعضای هیأت مدیره ولی حالا که جناب نجفی گذشت کردند نباید بحث کنیم باید احترام کانون مرکز را که نماد تمام وکلای ایران است به نهایت درجه حفظ کنیم.

کامیار: شما اینجا رأی گیری کردید برای اینکه تذکر به این خانم داده شود من ایراد گرفتم که جزء دستور نیست و شما فرمودید عادت به مشورت دارید لذا هدفتان گرفتن نظر مشورتی اعضا است ولی بیرون گفته می شود این تصمیم و مصوبه هیأت مدیره بوده است بدیهی است این دو آثار حقوقی متفاوتی دارد تصمیم هیأت مدیره جایگاهی دارد که با نظرخواهی و مشورت با اعضا تفاوت دارد به علاوه آن روز این عکس که در موبایل ذخیره شده بود جدا از کاریکاتور به اعضا ارائه شد که برخی عکس را خارج از شأن وکالتی دانستند خانم ضرابی هم این طرف تالار عکس را دیدند و صاحب آن را شناختند نباید آنچه را که 18 نفر شاهد بودند الان خلاف نقل کنیم. شما می گویید انتقاد بشود ولی کسی که انتقاد کرده است را احضار می کنید که دست از روش خودش بردارد. شما انتظار دارید وکلا نسبت به مسائل هیأت مدیره بی توجه باشند مسلم است وقتی چنین تصمیماتی علیه وکلا بگیرید موضوع در جامعه وکالت انعکاس پیدا می کند من شخصاً هیچ سخنی بیرون و در مجامع عمومی نگفتم ولی شما بر خلاف ادعاهای فعلی تان از مفاد مذاکرات داخلی هیأت مدیره سخن گفتید حتی مصاحبه کردید و به کسانی که تصور کردید علیه شما هستند اتهام زدید و آنها را بازیچه دانستید متأسفم که جامعه وکلا را به خوبی نمی شناسید.

نجفی توانا: این گروه انعکاس که به نوعی وابسته به شماست، تحقیق کرده ام برخی هم در دفتر شما کاری می کنند لذا انتظار داشتم مدیریت کنید که جو را از این که هست بدتر نکنید.

کامیار: از طرف انعکاس هیچ اقدامی در ارتباط با این مسأله نشد جز صدور یک بیانیه حاوی تشکر از هیأت مدیره به خاطر قبول درج مذاکرات و انتقاد از بخش دیگر مصوبه که ممنوعیت انعکاس آزاد مذاکرات بود و وکلای معترض هیچکدام از مدیران انعکاس نبودند و در اتاق های انعکاسی توسط مدیران هیچ مطلبی مطرح نشده است تا شما نتوانید آنها را متهم کنید. انتظار دارید که من به همه وکلای معترض بگویم ساکت باشند مگر آنها تابع و مطیع کسی هستند این نگاه به وکلا درست نیست. اینکه هر وکیلی هر اعتراضی بکند وابسته به انعکاس باشد درست نیست من با پیشنهاد جناب سردارزاده برای تحقیق موافقم و به نظرم ضرابی مناسب است.

مالکی: من حدس می زنم این امر تکرار شود لذا از باب پیشگیری عرض می کنم از اینکه وقت ارزشمند هیأت مدیره گرفته می شود متأسفم فضای مجازی مثل صحرای بازی است وقتی آبی ریخته شد دیگر جمع نمی شود ولو اشتباه باشد. من متأسفم مسأله ای که اینجا غیرعلنی مطرح می شود بیرون منعکس می شود. به نحوی که ذهنیت های وحشتناکی برای همکاران به وجود می آید چرا اول با رئیس و نواب کانون مطرح نمی کنید مگر درب اطاقشان بسته است. شأن وکلا بالاتر از بحث های افراطی و پوپولیستی است. هیأت مدیره صبح تا شب زحمت می کشد کارهایی نکنید که دود آن به چشم خودتان برود. هیأت مدیره کارش را با قدرت ادامه می دهد وکلاخواهند ایستاد و به وظایف خودشان عمل می کنند فضا آزاد است اما وجدان و شرافت را مدنظر قرار دهید. دختران و جوانان را وسیله خودتان قرار ندهید. آینده آن ها را خراب نکنید از هیچکس شکایتی نداریم به اقتضای جوانی مطالبی را می گویند حقیقت روشن می شود.

آنگاه دستور اول مطرح شد که بررسی آئین نامه کمیسیون روابط عمومی است.

نجفی توانا: از طرف آقای کامیار پیشنهادی ارائه شده که یک آئین نامه متحدالشکل داخلی برای کمیسیون ها تصویب شود بهتر است. به نظر من هم به عنوان یک الگوی کلی می توان از آن استفاده کرد و جنبه های اختصاصی کمیسیون ها را هم در نظر داشت.

با این وصف این طرح را تکثیر می کنیم و برای هفته آینده این طرح را بررسی خواهیم کرد و فعلاً آئین نامه کمیسیون روابط عمومی را بررسی نمی کنیم.

هیأت مدیره با خروج از دستور بررسی آئین نامه کمیسیون روابط عمومی موافقت کرد.

آنگاه دستور بعدی مراسم تحلیف 26/10/93 مطرح شد.

نجفی توانا: روز جمعه قریب 400 نفر که اختبار را با موفقیت گذراندند باید سوگند بخورند. سعی کردیم از مقامات قضایی هم دعوت کنیم رئیس کل دادگستری تهران و بعضی دیگر هم هستند.

امینی: به نظرم خوب است از دادستان کانون یا اعضای دادگاه انتظامی هم دعوت کنیم چند دقیقه ای راجع به شئونات وکالت تذکر بدهند.

کامیار: اصل پیشنهاد خوب است ولی مراسم تحلیف را به مناسبت کیفیت جلسه مناسب تذکرات این چنینی نمی بینم خوب است در طول دوره کارآموزی باشد.

حامدتوسلی: رئیس کانون ضمن سخنانش می تواند کارآموزان را به این امور توجه دهد.

مصباح: در مراسم تحلیف مناسب نیست ولی در طول جلسات توجیهی توسط دادستان و دادیاران برگزار می شود. من در ضمن صحبت هایم اشاراتی خواهم داشت.

ضرابی: به نظرم به دادستان محترم وقت برای صحبت بدهیم کافی است ابهت ایشان خودش اثر دارد.

سپس دستور بعدی مطرح شد که نتایج اختبار متقاضیان بند دال است.

مصباح: در اختبار قبلی 9 نفر از کارآموزان بند دال مردود شده بودند برای آنها کلاس اختصاصی گذاشتیم و دوباره اختبار گرفتیم که هر 9 نفر قبول شدند. در اختبار اخیر هم تعدادی از مشمولان بند دال مردود شدند پیشنهاد دارم برای اینها هم کلاس بگذاریم و سپس بعداً امتحان بگیریم.

مالکی: بر اساس تفسیر غلط از بند دال که می گوید بعد از نصف مدت کارآموزی پروانه می گیرند دادگاه انتظامی قضات اختبار از این گروه را لازم نمی داند احکامی صادر کرده است ولی ما نباید زیر بار این تفسیر برویم لذا برای مردودین اختبار نباید کلاس بگذاریم باید تابع مقررات عام کمیسیون کارآموزی باشند.

مصباح: بند دال ماده 8 علی الاصول باید ذیل ماده 7 بیان می شد ولی فعلاً چنین است و دادگاه انتظامی می گوید نه آزمون و نه اختبار لازم است و این امتیازات حتی بیش از اساتید دانشگاه است. اما گذاشتن کلاس بر اساس مصوبات هیأت مدیره دوره های قبل بوده است.

(آقای فرض پور ساعت 11/00 وارد شد.)

نهایتاً جهت برگزاری کلاس برای مردودین بند دال رأی گیری و با 10 رأی موافق تصویب شد.

دستور بعدی مطرح شد که بررسی محل اشتغال برخی متقاضیان بند ب ماده 8 است.

محمدنبی: در مورد محل اشتغال برخی قضات بازنشسته یا مستعفی یا بازخرید دیوان عدالت اداری شهرهای اطراف تهران را تعیین کردیم در حالی که برای دادسرا و شعب دیوان عالی شهر تهران را تعیین کردیم این تبعیض آمیز است لذا در دستور کار قرار گرفت.

جندقی: اینگونه متقاضیان مگر چند نفرند. سختگیری در این مورد به نفع کانون نیست کسی که سی سال کار کرده در تهران مأوی دارد چرا تهران ندهیم حقش است.

مصباح: در مورد دستگاه های کشور مشمول، کانون همیشه دستش باز بوده که تهرانتعیین کند یا خارج از تهران ولی اجبار یا حق متقاضی نبوده است. حق هیأت مدیره باید محفوظ باشد. به خصوص که شرایط متقاضیان هم متفاوت است.

امینی: موضوع به زمان شرایط ظرفیت پاسخ استعلام مرتبط است خوشنامی و بدنامی باید فرق داشته باشد. البته سخت گیری نابجا هم نکنیم.

علیزاده طباطبایی: راه اشتباه می رویم باید فشار را بر روی وکالت اجباری بگذاریم، اگر هر وکیل50 پرونده هم داشته باشد 40 هزار وکیل نیاز داریم شهر 8 میلیونی باید بیش از صد هزار وکیل داشته باشد لذا به کسی که سی سال در تهران خدمت کرده لواسان هم بدهیم نمی رود باید تهران به آن ها داد.

مالکی: باید ظرف و مظروف را در نظر داشتتهران حدود 10500 وکیل و کارآموز دارد دوسوم وکلای ایران عملاً در تهران کار می کنند. وکلای 187 هم هستند اگر اینگونه پیش برویم تهران مثل دهلی و اسلام آباد می شود باید به شأن وکالت هم توجه کنیم. باید برای تهران ظرفیت تعیین کنیم و از بین تمام افراد متقاضی اعم از آزمون و ماده 8 و سایر موارد انتخاب کنیم و برای این کار باید معیار تعیین کنیم.

حامدتوسلی: برخی زیاده خواه هستند باید مقابلشان بایستیم.

دیوسالار: باید به رتبه و مرتبه متقاضیان هم توجه شود قاضی دیوانعالی کشور یا دادیار دیوان یا رئیس دادگاه متفاوتند به علاوه بعضی که فقط سال های پایانی به این مراکز می آیند یا از بیراهه می آیند باید متفاوت باشند .

کاکاافشار: مصلحت کانون این است که به این گروه تهران را بدهیم هیأت مدیره را محدود نکنیم.

فرض پور: همکاران قاضی که بازنشسته می شوند پاداش مناسبی دریافت می کنند حقوق ماهیانه خوبی همه می گیرند نیاز به کار وکالتی ندارند لذا باید به مصادیق توجه کنیم و به مطالب جناب جندقی عنایت نمائیم.

نجفی توانا: در مورد قضاتی که ممنوعیت ندارندگشاده دست باشیم اما به لحاظ ظرفیت تهران سن و سال و سابقه کار مرتبط قضائی خوشنامی و بدنامی و پاسخ ارزشیابی قضات را و هم آنچه آقای مالکی گفت که معیار داشته باشیم نظر قرار دهیم.

کامیار: به نظر من برای قضاتی که بیش از سی سال سابقه خدمت قضائی دارند و لااقل ده سال در مراکز قضائی کشور مشمول خدمت کرده اند تهران را بدهیم و برای افرادی با سابقه کمتر سایر جاها را تعیین کنیم.

نجفی توانا: به نظر من جمع مطالب دوستان به لحاظ پارامترهایی که آقای کامیار اشاره کرد به لحاظ انعطاف خوب است.

امینی: برای حفظ اقتدار کانون باید تصویب کنیمکه امکان تصور این تقاضا وجود ندارد هیأت مدیره دارای اختیار کامل در تعیین محل اشتغال است.

نهایتاً مقرر شد آقایان مالکی و کامیار در این خصوص پیشنهادی را با لحاظ دیدگاه های مطروحه به هیأت مدیره ارائه دهند.

هیأت مدیره در مورد معترضین به نمرات اختبار مقرر کرد به اعتراض وفق مصوبه رسیدگی و اگر تغییر نمره ای حاصل شد به هیأت مدیره ارسال شود لذا از طریق مکانیسم اعتراض درخواست بررسی شود.

جلسه ساعت 12/15 تنفس و ساعت 12/40 ادامه یافت.

دیوسالار: کانون وکلای دادگستری ایران که جامعی از قضات سابق – اعضای هیأت های علمی و نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و مقامات عالیه کشور می باشند از طبقات فرهیخته و اندیشمند جامعه به شمار می آیند و طبیعی است که نسبت به مسائل و موضوعات شغلی و صنفی و اجتماعی صاحب نظر باشند و حق دارند در جریان آزاد اندیشه در حوزه وکالت، نقطه نظرات خود را از طریق مذاکره مناظره جراید و سایت ها و دیگر رسانه ها و حتی کارتون و کاریکاتور ابراز کنند، امروزه کاریکاتور بدون اینکه حساسیت و عکس العملی ایجاد کند خود نماد وسعت نظر، بردباری، روشنفکری و توسعه سیاسی است و این آزادگی تا جایی است که عالی ترین مقامات کشورها در لباس کاریکاتور مورد نقد قرار می گیرند. ما به عنوان اعضای هیأت مدیره حق نداریم از همکاران وکیل و کارآموز بخواهیم که چه بگویند یا بنویسند و یا مثل ما و در حد انتظار و دلخواه هیأت مدیره تفکر و تدبر کنند به ویژه اینکه کانون وکلا در دنیا یکی از مراکز ثقل سیاست و برخورد و تعاطی افکار است و کانون وکلای دادگستری باید مجسم حقوق اساسی باشد که در قانون اساسی جمهوری اسلامی پیش بینی شده است. ما فراموش نمی کنیم که هیأت مدیره مشکلات فراوانی از جمله لایحه جامع وکالت را در پیش رو دارد که موجودیت و استقلال کانون وکلا را هدف گرفته است باید با شکیبایی و حفظ حق پاسخگویی به منظور شفاف سازی وقایع از انتقادات جامعه وکلااستقبال کنیم و از انتقاداتی هم که بعضاً ممکن است مخالف منافع وکلا و مصالح کانون باشدو به مذاق ما خوش نیاید نهراسیم و سعی نکنیم با تجسس در اغراض و انگیزه  ها آن را به ناروا توجیه کنیم و آنان را به چالش بکشیم و داور کار خود باشیم ما تعهد داریم ارزیابی و تشخیص بد و خوب گفتارها و نوشتارها و حتی آنچه در سایت ها و فضاهای مجازی می آید را به قضاوت عمومی واگذاریم. مسلماً همکاری و همفکری همه وکلا و کارآموزان ارجمند می تواند راهنمای هیأت مدیره در بهبود عملکرد پیشرفت اهداف و رفع موانع سد راه عظمت و استقلال ما باشد.

محمدنبی: باید مرز بین نجابت و بی فرهنگی را درک کنیم ببینید چه غائله ای راه انداختند.

مالکی: کسی نمی خواهد جلوگیری کند منتهی قبل از اینکه تصویب شود می برند در فضای مجازی منتشر می کنند در حالی که ممکن است ما جرح و تعدیل کنیم نباید تا قبل از اینکه مصوب شود طرح کنند. هیأت مدیره واکنش نشان داد بعد آن ها رفتند کاریکاتور گذاشتند این نهایت بی اخلاقی است.

نجفی توانا: اینقدر به من تلفن زدند که چرا شما سکوت می کنید گفتم در سکوت حرف های زیادی است برخی افراد و گروه های معدود تصور نکنند که تخریب اعضا هیأت مدیره به نفع جامعه وکالت یا افرادی خاص خواهد بود؟

جلسه ساعت 15/20 پایان یافت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران محفوظ است

ابزار هدایت به بالای صفحه

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic